web analytics
خانه » اوتیسم » تاثیر آب درمانی بر افزایش کیفیت زندگی کودکان مبتلا به اوتیسم

تاثیر آب درمانی بر افزایش کیفیت زندگی کودکان مبتلا به اوتیسم

آب درمانی

آب درمانی می تواند به عنوان یک درمان موثر مکمل استفاده شود. محیط زیست آب به نظر می رسد با توجه به نیازهای یک کودک مبتلا به اوتیسم می تواند پاسخ خوبی به درمان و رشد کودک اوتیسم باشد. فشار آب ، باعث آرامش یک کودک اوتیسم می شود و دمای آب گرم نیز یک محیط یادگیری مطلوب را فراهم می کند . حتی اگر کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب به محرک های لمسی کم یا بیش واکنش نشان می دهند ، آنها هنوز نیاز به کسب تجربه دارند. (تمرین)

آب درمانی یک اندازه گیری مناسب از ورودی های حسی است و این امکان را به کودک می دهد تا به اندازه کافی سایر توانایی های خودش را برای افزایش پردازش محرکهای حسی توسعه دهد را فراهم کند.

واکنش منفی یک کودک به ورودی حسی به این معنا نیست که کودک ذاتا ورودی نمی خواهد ،آنها مانند افراد دیگر نیاز به کسب تجربه دارند و همچنین نیاز به رشد عملکرد دارند تا بتوانند آنرا پردازش کنند و آب در مانی این عملکرد را تسهیل می کند. اکثریت  پزشکان افزایش قابل توجه تحمل لمسی توسط آب درمانی را گزارش دادند. آب درمانی باعث می شود بدن تا ۹۰% سبک تر شود و این به کاهش استرس در بدن در طی آب درمانی کمک می کند. دمای هوای گرم آب باعث آرامش عضلات برای جلوگیری از اسپاسم بدن کودک می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *